Kalamaja päevad tulevad taas!

Kolmapäev, 10 Mai, 2017 - 21:30

20.-21. mail toimub taaskord üks Eesti suurimatest asumifestivalidest ning seda juba üheksandat korda.

Kalamaja avatakse taas jalakäijatele ning tänavad saavad kaetud hea muusika ja mõnusa seltskonnaga. Inimesi ootavad ka sel aastal suur tänavalaat, töötoad, fotonäitus, debatid, pinksiturniir, loomulikult ka ligi sadakond hoovikohvikut ja järelpidu. Traditsioonide kohaselt toimub 20. mai õhtul kell 18.00 pika laua õhtusöök.

Pealava programmis leidub muusikat igale maitsele ning kõigile ikka tasuta. Laval astuvad üles Kalamaja lasteaia lapsed, Kalamaja Segakoor, Desiree Tantsustuudio, Scarlet, Block Party, Hilberts Problems ja Creep Party.

Lapsi ootavad põnevad töötoad ning suur laste- ja noorteala, kus huvitavaid tegevusi jagub kõigile. Jaak Juskega toimuvad ajalootuurid ning eakamaid inimesi kutsutakse osalema ka bussiekskursioonil.

Kalamaja päevade peakorraldaja Raido Jaan Rei sõnul toimub festivali avapäeval pea kõikides asutustes rohkelt huvitavaid ja toredaid tegevusi, alustades Telliskivi Loomelinnakust lõpetades Noblessneri sadamaga. „Näiteks on Kalamaja raamatukogus avatud näitus Põhja-Tallinna ajaloost ning toimub raamatutäika, Kalju kirikus toimub lisaks traditsioonilisele pannkoogikohvikule ka Daniel Levi kontsert,“ sõnas Rei.

Sellel aastal on hea koostöö ka arendajatega, kes lisavad samuti huvitavaid tegevusi Kalamaja päevade programmi. Endover kutsub 20. mai õhtul Tööstuse tänavale, kus Erki Pärnoja annab tasuta kontserdi Volta Kvartalis, Laam ja Arsenal avavad põnevad hoovikohvikud ning Vibu 3/5 YIT hoovikohvikus esinevad pühapäeval Tanel Padar ja Tomi Rahula.

Kalamaja päevade ametlik järelpidu toimub laupäeval Telliskivi Loomelinnakus Vabal Laval, kus üles astub indie-rokki viljelev Frankie Animal, kes tähistab enda 5. sünnipäeva ning tuleb sel puhul lavale laiendatud koosseisus. Lisaks esineb särav laulja ja laulukirjutaja Lepatriinu ning tantsusammude eest kannavad hoolt peosarja Gram-Of-Fun residendid PhilGood, JaanJaago ja Muudu. Pileteid eelmüügist on võimalik soetada Piletilevist ja Kalamaja päevade infotelgist.

Pühapäeval ootavad kõiki ligi sadakond hoovikohvikut üle terve Kalamaja. Sellel aastal on hoovikohvikud tähistatud toreda ja eristuva tunnuslipuga. Hoovikohvikute koordinaatori Marielle Mikson sõnul on seekord on kindlasti hoovikohvikud veelgi põnevamad. „Moodustatud on ka žürii, kes külastavad hoovikohvikuid ning valivad välja kolm auhinnalist kohta,“ ütles Mikson. Hoovikohvikuid saab veel registreerida kuni selle nädala lõpuni.

Lisaks maitsvatele hoovikohvikutele on Kalamaja spordihoovis vinged võistlused, kuhu kindlasti tasub tulla, sest juba ainuüksi lastevõistlusel osalemise eest saab maitsva LaMuu jäätise. Spordihoovis ootavad ka toredad etteasted Folie tsirkusestuudiolt, KPK tantsijatelt, Budokan budokooli õpilaste poolt ning jalgpalliväljaku täidavad kirbuturu müüjad.

21. mail ootavad mitmekesised ja põnevad tegevused sadamaaladel, kus Lennusadam korraldab koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga suure õppepäeva. Noblessneri sadamalinnakus on avatud POP-UP rand, mille programmis lõpetavad ka taliujujad oma hooaja ning merele saab minna jahtidega.

Peakorraldaja Raido Jaan Rei sõnas, et korraldajate eesmärk on pakkuda kõigile rohkelt põnevaid tegevusi ning tugevdada ka kogukonna ühtekuuluvustunnet. „Kalamaja päevade programm muutub igal aastal üha enam sisukamaks ja suuremaks. Usun, et ühel päeval saame süüa pika laua ääres ka presidendiprouaga. Jätke autod koju ja tulge avastama Kalamaja,“ lisas Rei.

Kõige täpsemalt leiab infot kodulehelt - www.kalamajapaevad.ee