HARIV JA MEELEOLUKAS GATSBY STIILIS JÕULUPIDU

Esmaspäev, 1 Detsember, 2014 (terve päev) kuni Teisipäev, 23 Detsember, 2014 (terve päev)

Tule tähista töökaaslaste või sõpradega jõule Vilde muuseumi autentses 1920. aastate interjööris.
Pakutav jõulupakett on meeleolukas rännak läbi kirjaniku kodu. Lisaks Vilde elu-olule annab ekskursioon huvitava ja elamusliku sissevaate kogu 20ndate pöörasesse „Gatsby“ ajastusse.
**
„Kuldsed kahekümnendad“ on kontrastne, traditsioone hülgav ning naiserolli ja moodi jõuliselt muutnud periood Ameerika ja Euroopa suurlinnades, mis lõppes 1929. aastal ülemaailmse majanduskriisiga.

Ajastu märksõnadeks said glamuur, meelelahutus (dzäss, raadio, kino) ja tarbimine (auto). See vaimne allakäigu aeg on pakkunud ainest paljudele kirjanikele, kelledest kuulsaim perioodi portreteerija on F. Scott Fitzgerald ja tema 1925. aastal ilmunud teos „Suur Gatsby“. Samal aastal kui ilmus „Suur Gatsby“ sai Eesti kuulsam ja armastatum kirjanik Eduard Vilde 60. aastaseks ja talle kingiti Vabariigi Valitsuse poolt Kadriorgu korter. Peale remonti ja sisustamist kolis kirjanik koos abikaasaga 1927. aasta jõulude eel majja.

Jõuluprogrammi raames pakutav ekskursioon viibki meid 1927. aasta pühadesse. Milline oli Vilde kodu (ajastutapeedid, originaal Lutheri mööbel, valgustid jms)? Kuidas ja kellega eesti kirjanduse grand old man siin elas? Milline oli ta suhtumine pillerkaaritavasse, rekordeid ja skandaale ihkavasse ajastusse? Mida arvas moest ja kinost? Vilde loo taustal rullubki lahti põnev ja üsnagi tänapäevasena näiv 1920ndate maailm.

Kõigest täpsemalt:
www.linnamuuseum.ee/vilde