Helin-Mari Arderi ja Eeva Pargi salongikontsert

Reede, 24 Oktoober, 2014 - 18:00

24. oktoobril kell 18.00 esinevad Helin-Mari Arder ja Eeva Park Tammsaare muuseumis salongikontserdiga “Valguse teisel poolel”.
Kõlavad Helin-Mari Arderi loodud muusika ning Eeva Pargi poolt valitud luuletused autori esituses.

Helin-Mari: "Mitmeid aastaid kandsin endaga kaasas üht Eeva Pargi luulevihikut. Olin Eeva Pargi tekstidele juba paar lugu ka varem kirjutanud, ent ühel vihmasel varahommikul kodust eemal viibides võtsin vihiku taas kätte ning kirjutasin korraga päris mitu uut lugu. Umbes aasta tagasi korraldas Jazzkaar kontserdipäeva "Luule jazzis" ning pakkusime end selle kavaga sinna esinema. Koos meiega astus publiku ette ka Eeva Park, kes luges muusika vahele oma luuletusi. Publik võttis muusika ja luule koosluse väga hästi vastu.

Kuna Eeva Pargi tekstid mulle tõesti meeldivad, lootsin ühel päeval need laulud ka salvestada. Tõuke selleks andis Eeva Pargi luuleraamatu "Oda jälg õhus" koostamine - tema kirjastaja tegi mulle ettepaneku, et plaat võikski ilmuda koos raamatuga. Nii asusimegi selle aasta esimestel kuudel nende lauludega taas toimetama - neid salvestuseks sobivasse vormi seadma, harjutama ning siis juba neid salvestama. Kirjutasin enne salvestust ka mõned päris uued laulud juurde - ent ikka sama, juba armsaks saanud vihiku tekstidele!

Salvestusel tulid mulle ja Teet Raikile appi Mart Soo kitarril ning Ara Yaralyan kontrabassil."

Täpsemalt: https://www.facebook.com/events/371549306342586/?fref=ts