Kümnes Kadrioru Suveõhtu "KODU KADRIORUS"

Pühapäev, 15 Juuni, 2014 - 12:00 kuni 21:00

Mis ühendab Tammsaaret, Peeter Esimest ja Vildet?

Nad kõik nägid oma kodu aknast Kadriorgu.

 

A.H.Tammsaare, E. Vilde, Peeter I majamuuseumid ja Lastemuuseum Miiamilla kutsuvad 15. juunil kümnendat korda toimuvale Kadrioru suveõhtule teemal „Kodu Kadriorus“.

 

Kodu ütleb palju selle elanike kohta. Pargi rohelusse peitunud suurmeeste kunagised kodud annavad täna aimu nende isikute inimlikust poolest ja nende argielust.

 

Kui palju kulus Tammsaarel üüriraha, kui suur oli Vilde telefoniarve, kes oli Peeter I maja algne elanik? Lisaks temaatilistele ekskursioonidele, loengutele ja töötubadele avatakse Vilde muuseumis Tallinna Linnamuuseumi kogust pärinevate põnevate ajalooliste võtmete pop-up väljapanek.

Näitusel „VÕTI MINEVIKKU“ on teiste seas eksponeerimisel 16. sajandil linnaväravat avanud võti, 1964. aastal kino Kosmose avanud sümbolvõti ja 1970. aastatest pärit muukraud. Kuna metallvõtmetele ennustatakse hääbumist, laseme külastajatel ka oma koduvõtmeid muuseumi jaoks üles joonistada. Vilde muuseumis saab lisaks osaleda veel Mirjam Peiliga loeng-ringkäigul „Vilde kodu - või Lutheri mööbli muuseum?“ Räägitakse Vilde skandaalsest kodusaamise loost ja välja on toodud Vilde kodu arveid. Tammsaare muuseumis on avatud näitus "Kus on kirjaniku kodu?“, ringi saab liikuda disainikaartidega ning uut kodu otsitakse kodututele teostele. Seoses päev varem olnud küüditamisaastapäevaga toimub Toomas Haugi loeng eesti kirjanikkonda puudutanud repressioonidest, mis tähendas paljudele kultuuritegelastele oma kodu kaotamist. Peeter I muuseumis saab kuulda muuhulgas loengut 18. sajandi kodust. Lastemuuseum Miiamilla läheneb teemale lastepäraselt lustlikult - otsitakse teo kodu, piilutakse „Segapudru“ külas olevatesse kodudesse ja palju muud. "Kadrioru suveõhtu" on nelja Kadriorus paikneva Tallinna Linnamuuseumi filiaali hariv ja meelelahutuslik pereüritus. Varasematel aastatel on teemadeks olnud näiteks söögikultuur, arhitektuur, mood, tervis ja suurmeeste naised.

Päevapilet igasse muuseumisse 1 €(kaasaarvatud perepilet).

Täpne programm www.linnamuuseum.ee

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/1463894263849119/?ref=br_tf