ekskursioonid, loengud, arutelu

Eelregistreerimisega: Kalamaja päevade arhitektuuri-jalgrattatuur

Pühapäev, 18 Mai, 2014 - 18:00
Kohtumispaik teatatakse igaühele peale registreerumist

Teeme arhitektuuriteadlasest giidi Mihkel Karu eestvedamisel rattatiiru ümber Kalamaja arhitektuuripärlite. Vaatame nii vana ja miljööväärtuslikku keskkonda, Kalamajja kerkinud paremaid kaasaegse arhitektuuri näiteid, samuti piirkonna tööstuskvartaleid, sh Noblessneri sadama-ala. Rattatuuril osalemine maksab 8€/osaleja, retk algab kell 18 ja kestab kaks tundi - kohtumispaiga teatame pärast registreerimist. Registreerida saad ennast siin: http://bit.ly/ARHreg . Lisainfo või küsimused: Jana Valliste, jana@arhitektuurikeskus.ee, +372 611 7436.

Mari-Liis Lill ja Paavo Piik: juturing depressioonist

Pühapäev, 18 Mai, 2014 - 13:15 kuni 14:15
Vana-Kalamaja 9a, Teoteater

Tasuta.

Mondo Maailmahariduskeskus harib festivalikülalisi igal pool

Laupäev, 17 Mai, 2014 (terve päev), Pühapäev, 18 Mai, 2014 - 11:00 kuni 15:00
Telliskivi 60a

Kõik magusasõbrad saavad anda allkirja õiglasema šokolaadi toetuseks! Kampaania Make Chocolate Fair! aktivistid liiguvad laupäeval mööda Kalamaja ja koguvad allkirju petitsioonile, millega nõutakse šokolaaditööstuselt läbipaistvamat tarneahelat, õiglast tasu tootjatele ja üleüldse eetilisemat šokolaadi. Lisainfo: makechocolatefair.org

Tule osta Aafrika ja Afganistani käsitööd ja toeta kohalikke kogukondi! Laupäevasel laadapäeval müüb arenguskoostöö organisatsioon Mondo õiglase kaubanduse põhimõtteid järgides Ghana, Uganda, Keenia ja Afganistani käsitööliste ehteid, tekstiilitooteid ja sheavõid. Juurde vestetakse lugusid Mondo tegevusest neis riikides.

Kontorikohvik õiglase kaubanduse kohvi ja koogi, töötubade ja lastenurgaga. Pühapäeval avab arengukoostöö organisatsioon Mondo oma kontori uksed oodates Kalamaja rahvast õiglast kohvi rüüpama, õiglast kooki küpsetama (kell 12.00) ja sheavõid kokku segama (kell 13.00). Avatud on ka lastetuba, kus pere pisemad õiglase kaubanduse teemalisi multikaid näevad ning muidugi mängida ja meisterdada saavad. Ootame huvilisi kell 11.00 – 15.00 Telliskivi Loomelinnaku B-hoones (kirbuturu maja tagumine nurk) Mondo Maailmahariduskeskuses.


Sündmus Facebookis.

MTÜ Mondo kontor asub Telliskivi Loomelinnaku hoovil B-hoone Balti Jaama poolses tiivas (möödu Pudelist, jaluta edasi)! Tule uudista meie kontorit, kus asub väike raamatukogu, filmikogu ja kus saab kuulda põnevaid lugusid kaugetelt maadelt.


Töötoad
– kl 12 õiglase koogi küpsetamine
-  kl 13 sheavõi töötuba

Vana-Kalamaja tänavaruumi projekteerimise lähtetingimuste avalik arutelu

Laupäev, 17 Mai, 2014 - 16:00
Kohvik Tops, Soo 15

Arutelu juhib Toomas Paaver.

Jaan Tootseni loeng: Kalamaja indiaanlased. Preeria ja perifeeria.

Laupäev, 17 Mai, 2014 - 14:00
Väike-Patarei 5, Majatohtri ja SRIKi maja hoovis indiaanitelgis

Ööülikooli eestvedaja ja filmirežisöör ning kauaaegna Kalamaja elanik Jaan Tootsen räägib oma mõtisklustest jalutuskäikudel kodukandis.

Seeniorite bussiekskursioon

Laupäev, 17 Mai, 2014 - 13:30 kuni 15:30

Külastame koos ajaloolase Jaak Juskega oma naabreid Pelgulinnas. Käime Telliskivi rahvamajas, Peeteli kirikus ja kohtume sealse asumiseltsi seenioridega. Kui aega jääb, sõidame vaatama ka Stroomi ranna spordiplatsi. Kogunemine kl.13.30 Infotelgi juures, tagasi Kalamajja tullakse kl.15.30.

Tuleviku Uuringute Instituudi direktori Erik Terki loeng: Linnade tulevik

Laupäev, 17 Mai, 2014 - 12:00
Tops

Tuleviku Uuringute Instituudi juht Erik Terk räägib oma ühest lemmikuurimisteemast - millised on tulevikus linnad Eestis ja maailmas. Loengule järgneb arutelu ja küsimuste esitamise võimalus.

KALJU KIRIK 130 AASTAT: Kalju kiriku ajalookonverents

Reede, 16 Mai, 2014 - 18:00 kuni 20:30
Kalju 1

„Kogudusetöö võimalikkusest ateismiajastul pastor Robert Võsu ja pühapäevakoolijuhi Milda Laksi näitel”.

Ettekanded:

• „Lastetöö koguduses - keeldudest hoolimata”; Meeli Tankler, Eesti Metodisti Kiriku Teoloogilise Seminari rektor;

• „Robert Võsu kogudusetöös - jutlustaja, kogudusetöö edendaja, õpetajana”; Peeter Roosimaa, Kõrgema Usuteadusliku Seminari õppejõud;

• „Uute juhtide arendamisest Robert Võsu näitel”; Jüri Puusaag, Toronto Eesti Baptisti Koguduse pastor

• Paneel omaaegsete õpilaste ja kaastöölistega

• Robert Võsu memuaaride ja raamatu „Mäejutlus” esitlus