Soo tänava remont

ruumisaade Soo tänavast

Esmaspäev, 17 November, 2014 (terve päev)

 

Ruum - Soo tänav, ETV2s 17. novembril 2014

Avalikku ruumi - kõike seda, mis seob või eristab meid koduuksest välja astudes, võime tinglikult nimetada ka ühiseks elutoaks. RUUMi peategelane on seekord uuenenud Soo tänav Kalamajas.

Milline oli seal elu enne ja milline on ta nüüd? Kui palju on toonud rõõmu ja suhtlust inimeste vahele lai kõnnitee? Kui palju lisab tänavavalgustus ja läbikomponeeritud tänavaruum siinsete ettevõtjate optimismi? Kohvikuid ja mõnusaid koosolemise nurgakesi kerkib nagu seeni pärast vihma.

Soo tänavast kui "hipsterite revolutsiooni" algusest kõnelevad arhitektid Toomas Paaver, Yoko Alender ja Marten Kaevats. Käime kaameraga lustakal Kalamaja päevade tänavasöömingul ja uurime, kus suunas võiks "revolutsioon" edasi laieneda. Režissöör Marta Pulk, toimetaja Piret Jürman, produtsendid Ylle Rajasaar ja Pelle Vellevoog.

 

Vaata saadet

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/zY9KQ9Kquew" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

Soo tänava avanemise videod

Reede, 20 September, 2013 - 00:30

Septembris 2013 meeleolukalt kohalike elanike poolt avatud Soo tänava laienenud kõnni- ja kergliiklustee videod on üleval siin:

 

- Soo tänava avanemine (koos selgitustekstidega): 

 

 

- Soo tänava avanemine (ilma tekstita): 

 

 

- Opening of the Soo street (with explaining subtitles in English):